WOLIN kafLOVE WARSZTATY „Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego”

Projekt realizuje cykl czteromiesięcznych otwartych, warsztatów ceramicznych, które zakończą się instalacją przestrzenną prac. Grupa warsztatowa składa się z młodzieży, dorosłych (w tym seniorów) oraz uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej Koła w Wolinie.

Zajęcia poprowadzone są przez doświadczonych artystów, którzy przekazują uczestnikom tajniki sztuki ceramicznej: projektowania, artystycznego szkliwienia i wypału kafli ceramicznych.

Efektem finalnym projektu będzie ceramiczny mural, który umieszczony zostanie w centrum miasta Wolin i zaprezentowany mieszkańcom oraz turystom podczas oficjalnego finału.

Wspólnie stworzona instalacja przestrzenna na stałe wpisze się w krajobraz miasta stając się symbolem sztuki, wspólnego tworzenia oraz kreatywnych, artystycznych działań mieszkańców Wolina.